Kabir Azabını Kaldıran Amel

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Dini Hikayeler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ERHAN
GOLD ÜYE
<b>GOLD ÜYE</b>

Durum: Çevrimdışı

Level : 49
HP: 1892 / 9013  
 21%
MP: 1584 / 4303  
 36%
EXP: 67 / 256  
 26%
MesajTarih: Çrş Arl 05, 2012 4:06 am    Mesaj konusu: Kabir Azabını Kaldıran Amel Alıntıyla Cevap Gönder

Kadının biri Hasan-ı Basrîye gelerek:

"Benim kızım vefat etti. Onu rüyamda görmem için ne yapmam gerekir?" dedi.

Hasan Basri kızını görmesini sağlayacak bir şeyler öğretti ve kadın da kızını rüyasında gördü. Kızının üzerinde katrandan bir elbise ayaklarında pranga vardı. Durumu Hasan-ı Bas-ri'ye anlattı.

Bir zaman sonra Hasan-ı Basri kızı rüyasında cennette gördü. Başında bir taç vardı ve:

"Ey Hasan beni tanıdın mı? Ben sana gelerek ricada bulunan kadının kızıyım!" dedi. Hasan Basri:

"Seni bu duruma getiren nedir?" diye sordu. Kız:

"Adamın biri bizim mezarlıktan geçerken Hazret-i Peygamber'e salât u selâm getirdi. Biz beş yüz elli kişi mezarlarımızda azap görmekteydik. Bunun üzerine 'Şu adamın getirdiği salât u selâm hürmetine bu kabirdekilerden azabı kaldırın!' denildi."

Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
MeDiNe
VİP ÖZEL ÜYE
<b>VİP ÖZEL ÜYE</b>

Durum: Çevrimdışı

Level : 63
HP: 7880 / 19700  
 40%
MP: 0 / 9406  
 0%
EXP: 150 / 454  
 33%
MesajTarih: Çrş Arl 05, 2012 11:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah razıolsun ne guzel bı tavsıye Smil

kendım ıcın söylıyorum bazen gereksız gevezelık etceme salavat getırsem ahırette Rabbim belki benımde kabır azabı giderir inşallah üzüntü üzüntü

yada arada gevezelık ama çokca salavat getırebılırımm Smil Smil

Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Dini Hikayeler Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız