sevgililerin aşkım demesi günah mı

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Sorularla İslamiyet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ekzm
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

Durum: Çevrimdışı

Level : 1
HP: 0 / 18  
 0%
MP: 8 / 8  
 100%
EXP: 0 / 9  
 0%
MesajTarih: Cum Mar 02, 2012 8:07 am    Mesaj konusu: sevgililerin aşkım demesi günah mı Alıntıyla Cevap Gönder

s.a müslüman kardeşlerim sitenize daha yeni üye oldum çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz okuyorum bilgileniyorum Allah razıolsun ama aklıma takılan arkadaşımın merak edip bana sorduğu bir soru var bende bilmiyorum ve çok merak ediyorum sorum şu sevgililerin birbirine hayatım aşkım bitanem demesi ne kadar doğru günah mı şimdiden Teşekkürler
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ŞeFKaT
VİP ÖZEL ÜYE
<b>VİP ÖZEL ÜYE</b>

Level : 77
HP: 24691 / 38580  
 64%
MP: 0 / 18421  
 0%
EXP: 277 / 749  
 36%
MesajTarih: Cum Mar 02, 2012 12:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aleykümselam kardeşim.Aramıza hoşgeldin. Smil

Günümüzde yani evlilik öncesi gençlerin birbirlerini tanıma ve tanışma bahanesi ile belli süre beraber olmasına flört deniyor.Yani dinimizde evlilik öncesi görüşmelerin ölçüleri detaylı olarak belirtilmiş.Onlara bakacak olursak kızla erkeğin sevgili olabilme durumunun helal olmayacağı anlaşılacaktır.Sevgilim diyip arada hiçbir bağ olmayan kişiler birbirlerine zaten haramdır.O halde bu sevgi kelimelerininde helal olmadığı anlaşılır.Daha detaylı bilgi istersen yardımcı oluruz inşaallah.

âmin. İnşaallah."
[Linki görmek için Kayıt veya Giriş yapmanız gerekmektedir.]
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Nurukübra
KIDEMLİ ÜYE
<b>KIDEMLİ ÜYE</b>

Level : 24
HP: 108 / 1353  
 8%
MP: 646 / 646  
 100%
EXP: 56 / 68  
 82%
MesajTarih: Cum Mar 02, 2012 8:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ve aleyküm selam kardeşim.
Şefkat kardeşime tamamen katılıyorum.Sevgili olmak helal mi ki sevgililerin birbirine aşkım,bitanem demesi de helal olsun...Suç sadece gençlerimizde değil ama, onları bu şekilde yetiştiren evvela bozuk düzen, sonra da gerekli manevi eğitimi vermeyen ebeveynler...
Bu arada üyeliğiniz hayırlı olsun kardeşim.

VİP ÖZEL ÜYE
<b>VİP ÖZEL ÜYE</b>

Level : 77
HP: 24691 / 38580  
 64%
MP: 0 / 18421  
 0%
EXP: 277 / 749  
 36%
MesajTarih: Cum Mar 02, 2012 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bizler söz,nişan devresinde dahi hata yapmayalım diye düşünceye dalarken,hassas,dikkatli olmaya çalışırken şimdi sevgilim vs. deyipte rahatça yaşayan genç kardeşlerimizin durumuna ne diyelim ki.Rabbim hakikati idrak ettirsin.Harama girmeden helal dairede yaşamayı nasip etsin.Gençliklerini bu şekilde zayi ediyorlar.Haklısın Nurukübram,ailelere büyük vazifeler düşüyor.Rabbim bilinçlendirsin.
âmin. İnşaallah."
[Linki görmek için Kayıt veya Giriş yapmanız gerekmektedir.]
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Sorularla İslamiyet Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız