Menzil ile ile ilgili yaşanmış gerçek hikayeler

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Menzil Tarikatı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Menzil Gülleri
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

Durum: Çevrimdışı

Level : 33
HP: 298 / 2982  
 10%
MP: 1424 / 1424  
 100%
EXP: 93 / 117  
 79%
MesajTarih: Prş Mar 24, 2011 5:24 pm    Mesaj konusu: Menzil ile ile ilgili yaşanmış gerçek hikayeler Alıntıyla Cevap Gönder

Adamın birisi menzilde sürekli Seyda Hz. ni takip edermiş.Tabi bu talebelerin gözünden kaçmazmış ama kimse müdahale etmiyormuş. Adamın bu takibi 3 gün sürmüş. Sonunda bu adam üçüncü günün akşamı akşam namazından sonra ağlayarak, pişman bir halde Seyda Hz. nin eline yapışmış tevbesini etmiş. Bunu gören talebeler tabi çok şaşırmışlar. Velhasıl Seyda Hz. gittikten sonra talebeler ne olduğunu merak edip neden bir takip içerisine girdiğini, neden sonra ağlayıp pişman olduğunu adama sordular. Adam da anlatmaya başladı:

-Ben de bu Seyda Hz. gibi bir şeyhim. Benimde talebelerim var. Bende nazar ederim. Kısacası bende bi şeyhtim. Ama ben bişeyi merak ettim. Seyda Hz. de benim gibi bir şeyhken nasıl oluyorda bu kadar talebe nüfüsuna ulaşıyor, nasıl oluyorda sofiler otobüslerle akın akın geliyor. Bu adam ne yapıyor diye merak ettmiştim. Ama takiplerim sonucunda hiç bişeye ulaşamadım. En sonunda, namaz sonunda dua ederken Yüce Rabbimden bana Seyda Hz. nin ettiği duayı duyurmasını istedim. ALLAH(c.c) bana bunu lütfetti. Ve Seyda Hz. duasında şöyle diyordu:

-Yarabbi! Sen benim şu arkamdaki cemaatimin günahlarını affetmezsen ben bu ellerimi yüzüme sürmem.

Ve her seferinde de mübarek ellerini yüzüne sürüyordu. Ben de bu olaydan sonra Seyda Hz. nin ne kadar büyük bir şeyh olduğunu anladım ve tevbe ettim

Sofilik Ateşten Gömlektir Giyebilene Aşk olsun ....

Bir ışık sun Yarab bize gönlümüze nurlar dolsun
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Menzil Gülleri
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

10%
 100%
 79%
MesajTarih: Cum Mar 25, 2011 1:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kahvedeki sohbet bitti. Adap yapmak için sıraya girdik.

Herşey sünnete uygundu.

Adabımızı yaptık , sıra ölüm rabıtasına geldi. ALLAH cc. Külli nefsin zeigatul mevt ..

Her canlı ölümü tadacaktır ayeti celilesi aklıma geldi.

Peygamber efendimizin ölüm hakkındaki hadisleri ve diğer peygamberlerin Allaha vasıl olduklarında; mesela Musa a.s. ın :
-ya Musa ! ölümü nasıl buldun ?
- Ya Rabbi .. tava içerisine düşmüş bir kuş misali , uçmak ister uçamaz ,ölmek ister ölemez , aynen böyle yaşadım.
İbrahim halilullaha;
- Ya halilim Ölümü nasıl buldun
-Ya rabbi .. bir iğnenin deliğinden canımın çekildiğini hissettim…
peygamberler böyle ölüm acısı çekmişse ALLAH rasulü 300 kılıç darbesi demişse benim halim nice olur…
Beni bir korku sardı .. Binlerce istiğfarla adabımı yapıp yattım.

İnşaAllah devam edeceğim…
Aklıma gelmişken bir sofinin ölümünü anlatayım..
Elhamdulillah müjdelerle dolu bir ölüm. Görev yaptığım beldede ümmi bir sofi vardı.

Okuması yazması yoktu. Ölümünden 6 ay önce Menzile gidip intisab etmişti.

Fatihayı biz öğrettik. Namaz kılmasını bilmiyordu.. biz öğrettik.

Bu sofi 65-70 yaşları arasındaydı. 3-5 ay hatmemize devam etti. Birgün haber geldi,

Mehmet amca sekaret olmuş.

Önce doktora götürmüşler , tansiyonun sıfır olduğu artık hayat belirtilerinin kalmadığı götürün son nefeslerini evinde versin demiş…
Bize haber verdiler. Vardığımda herkesle ilgisini kesmişti.

Yasin-i Şerif okuduk. Efendimize ve sadatlara hediye ettik. Tıbbın ölü dediği insanla 6.5 saat konuştuk.

Elleriyle havadan bir şey almaya çalışıyordu, biliyordukki son anda insanın konuşması imanının halavetidir.

Ve insan makamını görmeden ölmez. Dedimki Mehmet amca ne görüyorsun…
- Hocam sen görmüyormusun ?
-Benim gözüm kör kulağım sağır.. sen gördüklerini anlat.. Kimler var kimler yok . ?
-Hocam sadatların hepsi burda ..
-Kim burda ?
Hepsini saymaya başladı.. Seyda hz lerinden bahsetmedi.
-Dedim mehmet amca seyda hz. leri nerde ?
-Dedi hocam seyda hz leri sadatları getirdi.
-Başka ne var ne yok ?
-Kapı dışında uzun kulaklar var. Onlarda girmek istiyor ama sadatlar musade etmiyor..
-Onlar kimdir ? Seydaya sor dedim…
-Hocam onlar şeytanmış.. imanımı çalmaya gelmişler.. seyda hz. leri musade etmiyor.

İnşaAllah imanlı öleceğim…

Bu arada ailesi baba baba diyerek seslendiler.. hiç birisine tepki vermedi.

Sadece bizimle meşguldü…

Bu bize sadatın bir ikramıydı. Birara gözünü karşıya dikti.
-Dedim kurban ne görüyorsun.
-Hocam şimdi şu anda cennetteki makamımı gösteriyorlar.

Huriymiş.. bana işaret etmekte..
Şu hadisi şerif aklıma geldi. Kişi makamını görmeden ölmez..

Hamdettim. Mürşidin son anda sofisine yardımının ne kadar büyük olduğunu anladım.

Daha anlatacak çok mesele var fakat kısa kesiyorum. Mehmet amca elini uzattı bir kitap açıyormuş gibi yaptı. Sordum..
-Şimdi ne yapıyorsun.
-Kuran okuyorum dedi.
-Nereyi okuyorsun ?
-Yasin suresini okuyorum.
-Mehmet amca sen okuma yazma bilmezsin .. Nasıl okuyorsun.. ?
-Hocam seyda hz. leri söylüyor ben okuyorum..
Tıppın ölü dediği mehmet amca tam 3.5 saat Kuran okudu hafız efendiler gibi.

Bu işe çok şaşdım ve Mürşidi Kamil in ne kadar tasarruf ehli olduğunu ölüm halinde sofisine himmet ettiğini aynel yakin olarak gördüm.

Allah’a olan teslimiyetim Rasulullaha ve onun varsileri Ehlullaha olan muhabbetim binlerce kat artmış oldu.

Başa dön
Menzil Gülleri
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

10%
 100%
 79%
MesajTarih: Cum Mar 25, 2011 1:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bize vesile olan sofi abiyi tevbe almadan önce epeyce terlelettik.
Çok sohbetler etti.Elindeki kitapların hepsini okudum sayılır.(Gerçi o zaman az sayıda kitap vardı)Sonunda pes ettik tamam tevbe alacağım.
Tabi bizim köyde vekil yok iki otobüs değiştirip komşu ilçeye gittik.Pamuk şekeri gibi haci vekil abiden tevbemizi aldık.Vekil abi bize vesile olana ”sen buna 8 şart talimatını anlat”dedi.Biz aynı ilçedeki başka bir vekil abiyi ziyarete gittik.Onun görevli olduğu camide: dakka bir gol bir: Sakal-ı Şerifi ziyaret ettik hamdolsun.
Memlekete döndük ben bizimkilerden gizlice, sessizce 8 şartı yaptım.
Ertesi gün vesile olan abey dedi sofi sana 8 şartı anlatacağım ona göre adap yapacaksın dün ben anlatmayı unuttum dedi.Ben dün gece adabı yaptım dedim .Adabı dinlemeden yapamazsın nasıl yaptın dedi?
Bana verdiğin kitaplardan okudum dedim.Olmaz dedi.Adabı anlattı tekrar yap dedi.
E mecburen tekrar gizli ve sessizce bizimkilere çaktırmadan gece yarısı adabı tekrar yaptık.Acemilik işte.
x
Menzilde Acemi bir sofi adayı Gavsımızı hane-i sadetlerine kadar takip eder.Gavsımız tam içeri girecekken bir kaç defa seslenir:
Abdulbaki Bey!,Abdulbaki Bey!,Abdulbaki Bey!,
Gavsımız geri döner.
Sofi adayı”Afedersiniz Abdulbaki bey şayet müsaitseniz bir tevbe rica edebilirmiyim?”der.
Gavsımız tebessüm buyururlar hemen oracıkta tevbe verirler.
Sonra Gavsımız buyurur”Bu da bizim kibar sofidir”
x
Biz sofi abimiz (muhtemelen vekil) arabsıyla yolculuk ederken yolda bir yaşlı amcayı arabasına alır.bir müddet sonra sohbete başlamak için yaşlı amcaya sorar:”Amca sen hiç mürşit eli tuttun mu?”
Yaşlı amca biraz kızarır sıkılır sonra yok evladım der” yengen öldüğünden beri elime yabancı eli değmedi”
x
Kore gazisi yaşlı bir sofiden dinledik.
Menzile ilk gittiklerinde Seyda Muhammed Raşit Hz.’ne” Benim evde
dolapta biraz şarap var ben onları bitirinceye kadar şarap içebilir miyim ?”
diye sorar. Seyda Hz’leri Sofi der:”Allah cc. şarabı haram kılmış .Allah’ın haram kıldığı bir şeyi biz sana nasıl yap deriz?olmaz ”
O zaman (vakti çok yaklaşan namazı kasdederek’) bu namazı ben kıldırayım ” der.
Seyda Hz.’ler,i sukut buyururlar.”Ama sofi” ben oturduğum yerden kalkamadım”Sonra ”Namazı siz kıldırın ”diyebildim dedi.”Ancak ondan sonra hareket edebildim” dedi
x
Vekil abi acemi sofiye tevbe verir talimatı anlatır.Tam ayrılırlarken acemi sofi elini cebine atar ve ”Hacı abey borcumuz ne kadar?” der.
x
Vekil abey bir sarhoşa tevbe verirken ,sarhoş ben kabul ettim… kısmına gelince elini çeker yanındaki eski sofilere dönerek”Bak sizede söylüyom n’olur bu vekilin her dediğini kabul edip yapalım amma Peygamberimizi değiştirmeyelim”der.Bu hal 3 -4 kez tekrar eder sonunda kahramanımız kabul eder. O’nun şimdi çok hoş bir sofi olduğunu duyduk.

Başa dön
Menzil Gülleri
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

10%
 100%
 79%
MesajTarih: Çrş May 11, 2011 6:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gavs Abdulhakim Hz.leri'nin bir sofisi sabunculuk yaparmış.Eşeğine yüklediği sabunları diğer vilayete götürüp satarmış.Yine bir gün sabunlar eşeğin sırtında yola çıkıp diğer vilayete giderken kestirme olsun diye dağdaki keçiyolundan (çok dar olur ve genelde uçurumdur) dolaşayım demiş. Eşeği vurmuş dağa, yolun ortasına geldiğinde eşeğin ayağı kayarak uçurumdan aşağı yuvarlanmaya başlamış.Sofinin bütün sermayesi de eşekle beraber gidiyor. Ne yapayım diye çok kısa bir düşünme devresinden sonra; -"Yetiş ya Abdulkadir Geylan Hz.leri" diye çığlık atarak himmet istemiş. Himmet istenir de gelmez mi, anında eşek toparlanıp ayağa kalkmış.Eşek kalkmasına kalkmış da onu yukarı kim getirecek? Sofi bu sefer; -"Yetiş ya Gavs Hz.leri" diye 2. himmeti istemiş.Ammaa bu sefer işler tersine dönmüş ve eşek tekrar yuvarlanmaya başlamış ve uçurumun dibine kadar düşüp ölmüş.Sabunlar da ziyan olmuş. Sofi içinden kendine kızarken bir yandan da Gavs Hz.lerinden himmet isteyince neden eşeğin düştüğünü merak etmeye başlamış.O hızla atlamış Menzil'e gidip Sadat'ın huzuruna çıkıp; -"Kurban, ben falanca yerdeki sabuncuyum.Benim eşeği niye tutmadın" diye sormuş.Gavs Hz.leri de; -"Sofi, sen Abdulkadir Geylani Hz.lerinden himmet isteyince o gelip senin eşeği tuttu.Bizden himmet isteyince biz de geldik ama Abdulkadir Geylani Hz.lerini görünce edebe geçtik.O da bizi görünce edebe geçti ve eşeğin yularını bıraktı.Hal böyle olunca senin eşek de güme gitti"

Başa dön
ByOttoman
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

Level : 2
HP: 0 / 30  
 0%
MP: 14 / 14  
 100%
EXP: 0 / 8  
 0%
MesajTarih: Pts Tem 18, 2011 10:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah razı olsun, ibret dolu anlatımlar var. Sofi amcanın vefatını okudum da aklıma henüz hayatının baharında lösemi hastalığı sebebiyle vefat eden kızkardeşim geldi. Öyle ibret dolu şeyler yaşandı ki sırlar anlatılmıyor işte. Aşikar olanları anlatıveriyoruz bazen, daha çok hamdedilsin diye. Son anını anlatıvereyim.
Bir pazartesi sabahıydı, mevsimlerin değiştiğini hep aynı yerden seyretmişti. Her gün gittiğimiz hastane odasına o gün tüm aile gitmişti. O gün başkaydı, anlamsızdı, bakışlar başkaydı. Hepimize tek tek bakıyordu, insan sevdiklerine son bir kez nasıl bakmak isterse öyle bakıyordu. Sonrasında her yerde güller var, güllerden sizleri göremiyorum dedi. Artık veda zamanı gelmişti. Hepimiz tek tek sarıldık, biliyorduk ki bu son kucaklaşmamızdı. Ve sonra; çok yoruldum dedi, artık dinlenmek istiyorum. Veda ederek başını yastığa koydu ve öylece ölüm uykusuna dalıverdi. Hiç böyle birşey görmemiştik, yaşamamıştık, böyle birşeye nasıl dayanılırdı ki, nasıl dayandık. Ne yapsaydık, ortalığı yıksamıydık, dağıtsamıydık, çığlıklar atıp saçımızı başımızı mı yolsaydık. Yoksa şu an bile düşününce akıl erdiremediğimiz sabrı mı yaşasaydık. Ayrılık acısı yürek sızlatmaya başlamıştı bile, gözlerden yaş süzülüveriyordu. Güle güle kardeşim diyebilmek... Kabrine defnediyorken sanki canlıydı, tutarken kolları ayakları katlanıyordu ve bedeni hala sıcaktı. Defin tamamlanmıştı. Görevli hoca dahil herkes gitmişken Molla efendi kabre geldi ve çömeldi, gözlerini kapayarak epey bir zaman durdu. Gözlerini açtı, toprağı sıvazlayarak elhamdülillah dedi tamam oldu bu iş, içiniz rahat olsun. Ertesi gündü, bir rüya anlatıldı aile içinde. Rüyada soruluyor, nasılsın, ölümün nasıl oldu? Çok rahatım, kabre koyulunca Gavs-ı Sani hazretleri geldi, görevim bitince beni buradan alıp götürdü, şimdi çok iyiyim. Elhamdülillah...
Ve 1 ay sonra tekrar rüya alemine geldi, bembeyaz bir ata binmiş bir vaziyette. Beraatımı aldım diyordu sevinerek. O bizi hiç terketmedi...
Rabbimize ne kadar Hamdetsek, ne kadar şükretsek azdır. Böyle büyük bir Allah dostunun kapısıyla bizi nasiplendirdiği için hamdolsun. Rabbim herkese Gas-ı Sani hazretlerini ziyaret etmeyi nasip etsin.
Vesselam, veddua...
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
MeDiNe
VİP ÖZEL ÜYE
<b>VİP ÖZEL ÜYE</b>

Level : 63
HP: 7683 / 19700  
 39%
MP: 0 / 9406  
 0%
EXP: 192 / 454  
 42%
MesajTarih: Pts Tem 18, 2011 10:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah Rahmet eylesin kız kardeşinize

ne güzel bir ölüm ne mutlu ona beraatını almış Rabbim bizlerede öyle ölümler nasib etsin inşallah
kabir aleminde işimizi kolaylaştıracak şeylerle ömrümüzü tüketsin inşallah
Başa dön
ByOttoman
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

0%
 100%
 0%
MesajTarih: Pts Tem 18, 2011 10:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

EBVA yazmış:
Allah Rahmet eylesin kız kardeşinize

ne güzel bir ölüm ne mutlu ona beraatını almış Rabbim bizlerede öyle ölümler nasib etsin inşallah
kabir aleminde işimizi kolaylaştıracak şeylerle ömrümüzü tüketsin inşallah

Allah razı olsun. Amin, ecmain..
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

Level : 36
HP: 526 / 3758  
 14%
MP: 1794 / 1794  
 100%
EXP: 120 / 138  
 86%
MesajTarih: Çrş Tem 20, 2011 9:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Böyle büyük bir Allah dostunun kapısıyla bizi nasiplendirdiği için hamdolsun. Rabbim herkese Gas-ı Sani hazretlerini ziyaret etmeyi nasip etsin.
Vesselam, veddua...
Eyvallahhh kurban Cool aminn ecmainnn..
Rahman kardeşinizee alim zatlara şehitlere ettiği hürmet ile muamelede bulunsun inşaAllah kurban..
başınız sağolsun ..ama kardeşinizin akıbeti güzel olduğu için inşaAllah, gözünüz aydın diyesim var mübarek...Rahman bizi bu kapıdan bir an bile olsa ayırmasın inşaAllah..
baki dua ve muhabbetle.. Cool

ByOttoman
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

0%
 100%
 0%
MesajTarih: Cum Tem 22, 2011 10:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kavs-ı kuzeh yazmış:
Rahman kardeşinizee alim zatlara şehitlere ettiği hürmet ile muamelede bulunsun inşaAllah kurban..
başınız sağolsun ..ama kardeşinizin akıbeti güzel olduğu için inşaAllah, gözünüz aydın diyesim var mübarek...Rahman bizi bu kapıdan bir an bile olsa ayırmasın inşaAllah..

Allahu Teala razı olsun kurban. Amin.. Elhamdülillah.. Rabbim hepimize hayırlı ölümler nasip eylesin.
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

Level : 36
HP: 526 / 3758  
 14%
MP: 1794 / 1794  
 100%
EXP: 120 / 138  
 86%
MesajTarih: Cum Tem 22, 2011 2:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ByOttoman yazmış:
Kavs-ı kuzeh yazmış:

Allahu Teala razı olsun kurban. Amin.. Elhamdülillah.. Rabbim hepimize hayırlı ölümler nasip eylesin.

Aminnn kurban ecmain Allah razıolsun dua ve muhabbetle
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Menzil Tarikatı Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız