Menzil Yolu ( Menzile nasıl gidilir )

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Menzil Tarikatı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Menzil Gülleri
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

Durum: Çevrimdışı

Level : 33
HP: 357 / 2982  
 12%
MP: 1424 / 1424  
 100%
EXP: 91 / 117  
 77%
MesajTarih: Prş Mar 24, 2011 4:59 pm    Mesaj konusu: Menzil Yolu ( Menzile nasıl gidilir ) Alıntıyla Cevap Gönder

Bu ilk yazımızı, bundan sadece on altı sene önce ahiret yolculuğuna uğurladığımız, bütün Müslümanların ‘Gönüller Sultanı’, ‘Seyda Hazretleri’ olarak tanıdığı büyük bir zatı tanımaya ve hatırlamaya hasrediyoruz.

Gönül ateşini söndürmek isteyen bir mecnun, kendini arayan bir sofi, öteler ülkesinin krallığına talip bir derviş misali düşüyoruz yollara…

Gülistan bağından bir gül'ün gölgesi düşer ümidi ile gülden düşler kuruyoruz. Dost dergâhında bir kaşık çorbanın sıcaklığını hayal ediyoruz. Semerkant'tan gelen misafirlerin sultanına yüreğini açan Menzile varmak hayalimiz.

Kimilerine göre Menzil Türkiye coğrafyasının en uzağına düşüyor, kimilerine göre gönül haritasının en yakınında kutlu bir belde. Nemrut heykelleri ile meşhur Adıyaman ilimizin Kahta ilçesinde küçük bir köy Menzil.

Menzile varmadan önce güneşin en güzel doğup battığı Nemrut dağında, Nemrut'un heykellerini görmek için yokuşa sürüyoruz düşlerimizi. Karanlığa gömülmüş bir dağın zirvesinde, güneş kendini gösterdikçe aydınlanıyor Nemrut dağının yüzü. Gün ağardığında tüm çıplaklığı ve acizliği ile başları öne düşmüş nemrut heykelleri çıkıyor ortaya.

Burada bulunan dev heykellerin sahipleri, büyüklüklerini göstermek için dev heykeller yapmışlar. Zamanın çarkları arasında kaybolan bu heykeller, günümüzde keşfedildiğinde, hepsi başlarından kırılmış olarak bulunuyor. Yukarda heykellerin ayak ve gövdeleri dimdik dururken, başları ayaklarının altına düşmesi, ibretlik bir görüntü olarak çıkıyor karşımıza. Her heykel gövdesinin ayakları altında kendi başı duruyor.

Biz de başımızı ellerimizin arasına alıp, gururumuzun, makamımızın, şöhretimizin, gençliğimizin, günahımızın hesabını yapmak için geride bırakıyoruz Nemrutları…

Nemrut Dağı’nın böğründen kıvrıla kıvrıla inen yoldan düzlüğe iniyoruz. Menzil yolu akın akın insanların her gün geçtiği bir yer. Gönül dergâhının kapısını aralayıp, benliklerini menzil kapısına paspas etmek için gelen insanlarla dolup taşıyor. İçlerinde kendilerini yakmaya çalışan nefis ateşine karşı, İbrahimî bir bahçe arayanlar için bir selamet kapısı burası.

Vicdanı ile yüzleşmek, tövbe kapısından girip sırrın ilmine vakıf olmak için Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden insan Menzil yoluna düşüyor.

Nasıl Gidilir?

Menzil'e, Adıyaman ilinin Kahta ilçesinden gidilir. Adıyaman'a karayolu ile ulaşmak mümkündür. Havayolu ile de Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep veya Malatya illerine, oradan da karayolu ile Kahta'dan Menzil'e varmak mümkündür.

Sofilik Ateşten Gömlektir Giyebilene Aşk olsun ....

Bir ışık sun Yarab bize gönlümüze nurlar dolsun
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

Level : 36
HP: 638 / 3758  
 17%
MP: 1481 / 1794  
 82%
EXP: 120 / 138  
 86%
MesajTarih: Cmt Nis 02, 2011 3:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah razı olsun kardeşim , menzil güzel ve şirin bir köydür..ama öyle diğer köylere benzemez bambaşka bir iklimi ve manevi kokusu vardır..gll Cool
CeYliN
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

Level : 2
HP: 0 / 30  
 0%
MP: 14 / 14  
 100%
EXP: 7 / 8  
 87%
MesajTarih: Sal May 03, 2011 12:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah razı olsun google abi menzil ile ilgili bir araştırma yaptığımda yazınızı gördüm ... değerli paylaşımlar sunulmuş istifade ederiz inşallah
Başa dön
hakikate_yolculuk
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

Level : 1
HP: 0 / 18  
 0%
MP: 8 / 8  
 100%
EXP: 4 / 9  
 44%
MesajTarih: Çrş May 04, 2011 10:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞLER BEN GAVS-I SANİ SEYYİD ABDÜLBAKİ HZ GÖREBİLMEK İÇİN ORAYA GİDEBİLMEK İÇİN TA BU SİTEYE KADAR VESİLELERLEN GELDİM ALLAHIM BENİ İNŞALLAH ORAYA GİTMEME O İLAHI O NURU O KALP ATIŞLARINI BANA YAŞATMAYI NASİP EYLER. BEN ALLAH YOLUNDA ALLAH İÇİN VE DOST OLABİLMEK İÇİN KENDİ ÇABALARIMLA UGRAŞIYORUM TRABZONDA VESİLELER ÜSTÜNE VEKİLİNE RASLADIM HEMDE HİÇ ARAMIYORKEN BİLMİYORKEN BENİM İÇİM BİR BAŞKA ANLATAMAM. BENİ ALLAHIM BU YOLA GİRDİGİM GİBİ SONUNDA LAYIKIYLA BENİM KALBİMİ ALSIN ŞEYTANIN VESVESESİNDEN KURTARSIN KALBİM ALLAH ALAH ATSIN VE BUNU HERKEZİN YAPMASI İÇİNDE DUAALAR EDELİM KİBİRLİ OLMAYALIM CÖMERT OLALIM ZARİF OLALAIM HAK OLALIM ALLAHIM SENDEN AF DİLERİZ MERHAMET İSTERİZ BİZİ O YÜCE HZ MUHAMMED SAV PEYGAMBERİMİZİN SANCAGI ALTINDA BAŞIMIZI GÖLGELENDİRMEYİ NASİP ETSİN... BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM DÜNYA ZEVKİNE DÜNYA MALINA BAKMAYIN MAL MÜLK PEŞİNDE OLMAYIN ŞÜKRÜNÜZÜ TEVBENİZİ ALLAHI HATIRLAMADA GERİ KALMAYIN SONUNDA HELAK OLACAZ PİŞMAN OILACAZ BU PİŞMANLIGI ŞİMDİ YAŞALIM O YOLA GİRELİM İMANIMIZI KAZANALIM BUNUN MÜKAFATI BU DÜNYADA ÖDENECEK KADAR KARŞILIGI YOK NAMAZINIZI KILIN SADAKANIZI VERİN İYİ AMELLER PEŞİNDE OLUN İYİLİK YAPIN ORUCUNUZU TUTUN ...
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

Level : 36
HP: 638 / 3758  
 17%
MP: 1481 / 1794  
 82%
EXP: 120 / 138  
 86%
MesajTarih: Çrş May 04, 2011 10:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ve aleyna aleyküm selam mübarek
İçten dualrına kalbi aminlerimi sunuyorum..
Eyvallah mübarek
sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa hiç çekinmeden sorunuz Rabbimin izin verdiği ölçüde lisanımızın yettiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırız
(mübarek yazılarınızıda küçük harflerle yazarsanız daha bi rahat okuruz he olur mu? )
Rabbim bu daireden mahrum bırakmasın
tez vakitte menzile gitmeyi nasip etsin inşaAllah
baki dua ve muhabbetle

MeDiNe
VİP ÖZEL ÜYE
<b>VİP ÖZEL ÜYE</b>

Level : 63
HP: 8274 / 19700  
 42%
MP: 0 / 9406  
 0%
EXP: 149 / 454  
 32%
MesajTarih: Çrş May 04, 2011 10:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah razıolsun kardeş duaların için Smil
inşallah yaptıgın tavsiyeleri ihlaslı ve layık olana layık oldugu gibi yaparız inşallah
Rabbim dualarımı kabul etsin AMİN Smil Smil

CeYliN
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

Level : 2
HP: 0 / 30  
 0%
MP: 14 / 14  
 100%
EXP: 7 / 8  
 87%
MesajTarih: Prş May 05, 2011 6:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hakikate_yolculuk yazmış:
SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞLER BEN GAVS-I SANİ SEYYİD ABDÜLBAKİ HZ GÖREBİLMEK İÇİN ORAYA GİDEBİLMEK İÇİN TA BU SİTEYE KADAR VESİLELERLEN GELDİM ALLAHIM BENİ İNŞALLAH ORAYA GİTMEME O İLAHI O NURU O KALP ATIŞLARINI BANA YAŞATMAYI NASİP EYLER. BEN ALLAH YOLUNDA ALLAH İÇİN VE DOST OLABİLMEK İÇİN KENDİ ÇABALARIMLA UGRAŞIYORUM TRABZONDA VESİLELER ÜSTÜNE VEKİLİNE RASLADIM HEMDE HİÇ ARAMIYORKEN BİLMİYORKEN BENİM İÇİM BİR BAŞKA ANLATAMAM. BENİ ALLAHIM BU YOLA GİRDİGİM GİBİ SONUNDA LAYIKIYLA BENİM KALBİMİ ALSIN ŞEYTANIN VESVESESİNDEN KURTARSIN KALBİM ALLAH ALAH ATSIN VE BUNU HERKEZİN YAPMASI İÇİNDE DUAALAR EDELİM KİBİRLİ OLMAYALIM CÖMERT OLALIM ZARİF OLALAIM HAK OLALIM ALLAHIM SENDEN AF DİLERİZ MERHAMET İSTERİZ BİZİ O YÜCE HZ MUHAMMED SAV PEYGAMBERİMİZİN SANCAGI ALTINDA BAŞIMIZI GÖLGELENDİRMEYİ NASİP ETSİN... BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM DÜNYA ZEVKİNE DÜNYA MALINA BAKMAYIN MAL MÜLK PEŞİNDE OLMAYIN ŞÜKRÜNÜZÜ TEVBENİZİ ALLAHI HATIRLAMADA GERİ KALMAYIN SONUNDA HELAK OLACAZ PİŞMAN OILACAZ BU PİŞMANLIGI ŞİMDİ YAŞALIM O YOLA GİRELİM İMANIMIZI KAZANALIM BUNUN MÜKAFATI BU DÜNYADA ÖDENECEK KADAR KARŞILIGI YOK NAMAZINIZI KILIN SADAKANIZI VERİN İYİ AMELLER PEŞİNDE OLUN İYİLİK YAPIN ORUCUNUZU TUTUN ...

allah razı olsun kardeşim inşaalh sizde o sevinci o huzuru o mutluluğu yaşarsınız bizede dua edin bol bol allah rızası için
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Menzil Tarikatı Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız