Adıyaman Menzil Köyü Nakşibendi Tarikatı Menzil Grubu
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Menzil Tarikatı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nurun Ala Nur
VİP ÖZEL ÜYE
<b>VİP ÖZEL ÜYE</b>

Durum: Çevrimdışı

Level : 44
HP: 985 / 6573  
 15%
MP: 3138 / 3138  
 100%
EXP: 92 / 204  
 45%
MesajTarih: Pzr Ksm 21, 2010 10:01 pm    Mesaj konusu: Adıyaman Menzil Köyü Nakşibendi Tarikatı Menzil Grubu Alıntıyla Cevap Gönder

Adıyaman Menzil Köyü,

Nakşibendi Tarikatı, Menzil Grubu

Adıyaman iline 80 km, Kâhta ilçesine 50 km uzaklıktadır. Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı vardır ve 2008 yılı içinde 15 yataklı bir hastahane inşaatına başlanacaktır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Ayrıca çok güzel ve bilinen bir yerdir. İnsanları sıcak ve misafirperverdir.
Yaygın kanı; Çorbası suyu ve ekmeği bütün hastalıklara şifadır. Kanser Verem Tifo ve Dizanteri gibi amansız hastalıklara da şifadır. Gidip yenildiğinde ve içildiğinde daha iyi anlaşılır.
Yaklaşık 500 Kişilik yerli halk bulunmasına rağmen günlük 1000 kişilik turizm potansiyeli vardır. Bu rakam hafta sonları 10000 i bulabilmektedir.
Köyün ekonomisi Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Kahta ilçesinde seracılığın başlatıldığı ilk köydür. Aynı zamanda köyde süt ve süt ürünleri fabrikası var. Süt, peynir, yoğurt, ayran vs. üretimi yapılmaktadır. Bu haliyle ilçedeki tek ve en modern tesistir. Ayrıca nar ve nar ekşisi üretimi yapılmaktadır. Turizm elbette ki önemlidir.
Nakşibendîlik
Menzil köyü Nakşibendîlik tarikatının merkezlerindendir.
Nakşibendilik (Nakşbendiyye, Osmanlıca: ﻪﻴﺪﻨﺒﺸﻘﻧ), Abdulhalik-ıl Güjdevani tarafından sistemleştirilen, Muhammed Bahauddin Şah-ı Nakşibendi nin isim babası olduğu İslam dini tarikatı.
"Nakış yapan" anlamına gelen Nakşibend; Nakşibendi mürşitlerinin, kalbi dünyadan ahirete bağladığı düşünüldüğü için bu adı almıştır.
Nakşibendi tarikatında sessiz zikir uygulanır.

Abdulhalik-ıl Gücdevani nin tespit ettiği tarikat prensibleri

1- Vukuf-ı Zamanî: Müridin zamanı çok iyi değerlendirmesidir.
2- Vukuf-ı Adedî: Dersin adedi ve gerçek manası düşünülmelidir.
3- Vukuf-ı Kalbî: Kalbi uyanık tutmak gerekir.
4- Hûş der-dem: Nefes alıp verirken, gaflette olmamak..
5- Nazar ber-kadem: Başkasına değil, kendine bakmalıdır..
6- Sefer der-vatan: Halktan ayrılıp Hakk a gitmesidir.
7- Halvet der-encümen: Halk içinde de olsa, halvet hali olmalıdır.
8- Yâd kerd: Şeyhin verdiği zikri, kalb ve dil ile daima tekrarlamak.
9- Bâz geşt: Zikirle Allah a dönüş, vuslât düşünülmelidir.
10- Nigah-daşt: Kalbi zararlı düşüncelerden korumak.
11- Yâd-daşt: Masivâyı bırakarak, sadece Allah ı düşünmektir

Adıyaman Menzil Grubu

Günümüz Nakşibendîliğinin en yaygın kollarından biri, Adıyaman Menzil Grubu. Menzil grubu, siyasete yakınlığı ile biliniyor. Menzil kolunun başında 1993 e dek Şeyh Seyyit Muhammet Raşit Erol bulunuyordu. Muhammet Raşit Erol, Hz. Hüseyin soyundan geldiği için kendisine El Hüseyni deniliyordu.

"Muhammet Raşit Erol Hz leri vefatından sonra yerine GAVSI sani Abdülbaki Erol hz leri geçmiştir" ( Raşit isimli ziyaretçimizin ikazı ile 16.09.08 tarihinde düzeltilmiştir )

Adıyaman ın Kâhta ilçesi Menzil köyünde örgütlenerek adını alan cemaatin üyelerinin İstanbul, Ankara, Kütahya ve Sakarya da olduğu biliniyor.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
ŞEYHÜLİSLÂM
GOLD ÜYE
<b>GOLD ÜYE</b>

Level : 62
HP: 6360 / 18707  
 34%
MP: 0 / 8931  
 0%
EXP: 339 / 436  
 77%
MesajTarih: Pzr Ksm 21, 2010 10:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bilgilendirdiğiniz ve aydınlattığınız için teşekkürler Allah ( celle celaluhu ) razı olsun..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
şehadetaşkı
ÜYE
<b>ÜYE </b>

Level : 4
HP: 0 / 61  
 0%
MP: 29 / 29  
 100%
EXP: 1 / 11  
 9%
MesajTarih: Pts Ksm 22, 2010 9:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

allah razı olsun faydalı bir paykalım olmuş inşallah
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
GÜLSAHH
ÜYE
<b>ÜYE </b>

0%
 100%
 9%
MesajTarih: Pts Ksm 22, 2010 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HAYIRLI akşamlar.. ben rüyamda sürekli büyük zaatları görüyorum. daha önce hiç görmediğim bu zaatları ilk olarak internette tarikatları araştırırken resimlerini gördüm biri menzil tarikatıının şeyhi diğeri ise nakşibendi tarikatının şeyhi.lütfen bana yardımcı olun..ben nasıl katılabilirim onların arasına..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
RÜMEYSA
VİP ÖZEL ÜYE
<b>VİP ÖZEL ÜYE</b>

Level : 61
HP: 7456 / 17754  
 42%
MP: 0 / 8476  
 0%
EXP: 273 / 420  
 65%
MesajTarih: Pts Ksm 22, 2010 10:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rabbim hayırlı bir yolda yürütsün seni inşallah kardeşim.

benim malesef bir bilgim yok ama bilebilecek kardeşlerime hemen ulaşıyorum inşallah. Wink Biliyorlarsa Sana cevap yazacaklardır inşallah

Başa dön
GÜLSAHH
ÜYE
<b>ÜYE </b>

0%
 100%
 9%
MesajTarih: Pts Ksm 22, 2010 10:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

RABBİM yar ve yardımcınız olsun İNŞALLAH..
Başa dön
Nurun Ala Nur
VİP ÖZEL ÜYE
<b>VİP ÖZEL ÜYE</b>

Level : 44
HP: 985 / 6573  
 15%
MP: 3138 / 3138  
 100%
EXP: 92 / 204  
 45%
MesajTarih: Sal Ksm 23, 2010 12:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seyfislam@seyfislam.com adresine konumunuzu (il ve ilçe) bildirirseniz bizlerde bu konuda araştırmamızı yapar sizleri haberdar ederiz inşaallah. Hem Allah mübarek etsin Kardeşim.
Başa dön
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

Level : 36
HP: 638 / 3758  
 17%
MP: 1469 / 1794  
 81%
EXP: 120 / 138  
 86%
MesajTarih: Pzr Şub 13, 2011 3:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GÜLSAHH yazmış:
HAYIRLI akşamlar.. ben rüyamda sürekli büyük zaatları görüyorum. daha önce hiç görmediğim bu zaatları ilk olarak internette tarikatları araştırırken resimlerini gördüm biri menzil tarikatıının şeyhi diğeri ise nakşibendi tarikatının şeyhi.lütfen bana yardımcı olun..ben nasıl katılabilirim onların arasına..

Kardeşimizin söylediği gibi bulunduğunuz yeri söyleyin hemn size dergah bulayım ve vekille irtibata geçmenize vesile olalım bu şekilde iletişim kurarsınız kardeşim gll
Başa dön
EC
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

Level : 1
HP: 0 / 18  
 0%
MP: 8 / 8  
 100%
EXP: 4 / 9  
 44%
MesajTarih: Cmt Mar 19, 2011 10:35 am    Mesaj konusu: bana dua edin insaallah Alıntıyla Cevap Gönder

Muhterem sofiler,

Ben Seyda Hazretleri'nin sofisiydim. Mubarek oldukten sonra Abdulbaki Hazretleri'ne intisap etmedim. Bir yil sonra Amerika'ya gittim ve o zamandan beri Amerika'dayim.

Kardesler, lutfen beni ayiplamayin, gecen yillar icinde ben cok yoldan ciktim. Detaylar anlatilmayacak kadar cok ve beni cok utandiriyor. Tekrar yuzumu Allah'a dondurmeyi arzuluyorum. Keske mubarekler beni kabul etse, elimden tutsa. Sizden ricam, banim icin dua edin insaallah. Belki mubarekler beni tekrar kabul eder.

Bir de, New York veya civarlarinda vekil var mi?

Sagolun, Allah razi olsun...
Başa dön
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

17%
 81%
 86%
MesajTarih: Cmt Mar 19, 2011 5:14 pm    Mesaj konusu: Re: bana dua edin insaallah Alıntıyla Cevap Gönder

EC yazmış:
Muhterem sofiler,

Ben Seyda Hazretleri'nin sofisiydim. Mubarek oldukten sonra Abdulbaki Hazretleri'ne intisap etmedim. Bir yil sonra Amerika'ya gittim ve o zamandan beri Amerika'dayim.

Kardesler, lutfen beni ayiplamayin, gecen yillar icinde ben cok yoldan ciktim. Detaylar anlatilmayacak kadar cok ve beni cok utandiriyor. Tekrar yuzumu Allah'a dondurmeyi arzuluyorum. Keske mubarekler beni kabul etse, elimden tutsa. Sizden ricam, banim icin dua edin insaallah. Belki mubarekler beni tekrar kabul eder.

Bir de, New York veya civarlarinda vekil var mi?

Sagolun, Allah razi olsun...

Öncelikle kardeşim sakın ümitsizliğe düşmeyiniz,çünkü bir mü'min daima ümitvar olmalıdır..Rabbim bizlerden ümid kesmiyor ki biz Rabbimizden haşa ümit keselim ..

Zümer 53. (Benden onlara) De ki: "Ey kendi aleyhlerinde olmak üzere ölçüyü taşıran kullarım. Allah'ın rahmetinden umut kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları bağışlar. Çünkü O, bağışlayandır, esirgeyendir."
zümer 54. Azap size gelip çatmadan evvel, Rabbinize yönelip-dönün ve O'na teslim olun. Sonra size yardım edilmez.

Bizler ne kadar günahkarda olsak Rabbimiz Rahmet kapısını biz kullarına kapatmaz büyüklerimizde bırakmaz merak etmeyin..Tövbe edin pişmansınızya şu an önemli olan pişman olup tövbe etmek ve de bir daha o günahta ısrarcı olmamak gerek..gll İnşaAllah bulunduğunuz yerde bir vekil bulmaya çaışıp size bildircem..Dualarımda olacaksınız Rabbim kalbinize ferahlık versin ve tekrar o kapıya sizi yönlendirsin inşaAllah gll zaten işlediğiniz günahı sakınnn ama sakın kimseye anlatmayın,kimseyi şahit tutmayın ki Rabbim affetsin gll Rabbim sizden de razı olsun gll esselamu aleyküm

Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

17%
 81%
 86%
MesajTarih: Cmt Mar 19, 2011 5:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeşim seyda hz.nn bir sözü vardır der ki sofi bir yumağa benzer biz o ipin ucundan tutar bekleriz sofi bir o yana bir bu yana gider nereye gittiğini takip ederiz sonra sofi darda kaldığı zaman ipin ucundan yavaş yavaş çekmeye başlarız kurban diyor gll
Menzil Gülleri
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

Level : 33
HP: 357 / 2982  
 12%
MP: 1424 / 1424  
 100%
EXP: 91 / 117  
 77%
MesajTarih: Cmt Mar 19, 2011 5:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah c.c. Razı olsun konu için kardeşim inşAllah birilerine vesile oluruz bu konuda Teşekkürler

Sofilik Ateşten Gömlektir Giyebilene Aşk olsun ....

Bir ışık sun Yarab bize gönlümüze nurlar dolsun
Başa dön
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

17%
 81%
 86%
MesajTarih: Pzr Mar 20, 2011 2:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Google yazmış:
Allah c.c. Razı olsun konu için kardeşim inşAllah birilerine vesile oluruz bu konuda Teşekkürler

Amin ecmain gll
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

17%
 81%
 86%
MesajTarih: Pzr Mar 20, 2011 2:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında kardeşimizin imkanı varsa menzile bizzat gidip tövbeyi Seyda hz. (k.s) den alsa daha güzel olur kanaatindeyim gll
EC
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

0%
 100%
 44%
MesajTarih: Pts Mar 21, 2011 12:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Muhterem kardesler,

Yazdiklariniz ve dualariniz icin Allah razi olsun. Menzil'e bizzat gitmeyi istiyorum ama Amerika'da yasallik, Turkiye'de askerlik problemleri ve geriye birakacak esim ve cocugum var. Mubarekler oyle nasip eder de buradaki islerim ters gidip olaylar beni o yonde goturse raziyim. Ama su anda her seyi birakip Menzil'e gitme kararini alamiyorum. Mubarekler inayet ederse insaallah olur.

Hepinizden Allah razi olsun. Ozellikle Kavs-i Kuzeh kardesimize sicak mesajlari icin tesekkur ederim. Bir vekil olup olmadigini ogrenebilirseniz sevinirim. Dualarinizi eksik etmeyin insaallah. Esselamu Aleykum
Başa dön
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

17%
 81%
 86%
MesajTarih: Pts Mar 21, 2011 8:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

EC yazmış:
Muhterem kardesler,

Yazdiklariniz ve dualariniz icin Allah razi olsun. Menzil'e bizzat gitmeyi istiyorum ama Amerika'da yasallik, Turkiye'de askerlik problemleri ve geriye birakacak esim ve cocugum var. Mubarekler oyle nasip eder de buradaki islerim ters gidip olaylar beni o yonde goturse raziyim. Ama su anda her seyi birakip Menzil'e gitme kararini alamiyorum. Mubarekler inayet ederse insaallah olur.

Hepinizden Allah razi olsun. Ozellikle Kavs-i Kuzeh kardesimize sicak mesajlari icin tesekkur ederim. Bir vekil olup olmadigini ogrenebilirseniz sevinirim. Dualarinizi eksik etmeyin insaallah. Esselamu Aleykum

Amin ecmain kardeşim Rabbim senden de razı olsun gll yazınızı okudum okuyalı dualarımdasınız inşaAllah,kur'an okudum dua ettim,bulunduğum yerdeki vekillere vakıf başkanlarına ve de şehir dışındaki arkadaşlara haber verdim,bir kaç güne inşaAllah dua ediniz sizde hayırlı haberle dönelim,ABD deki arkadaşlara netten de ulaşmaya irtibat kurmaya çalışıyoruz gll hayırlı haber verelim size inşaAllah gll İnşaAllah sadatların duası olur..Ve inşaAllah en kısa sürede menzile gidersiniz gll Rabbimden ümit kesilmez.. Baki dua ve muhabbetle
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

17%
 81%
 86%
MesajTarih: Sal Mar 22, 2011 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rabbimizin izni ve sadatların himmetleriyle çok şükür irtibat numarasına ulaştık abiii glll

Hemde nevyorkta Cool Rabbim ne büyüksün

EC
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

0%
 100%
 44%
MesajTarih: Çrş Mar 30, 2011 4:15 pm    Mesaj konusu: mesajlarinizi goremiyorum Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili kardesim,

Ben sizin yazdiginiz mesajlari goremiyorum. e-mail adresime mesaj olduguyla ilgili not geliyor ama burada goremiyorum. Ya da buraya yazin. Her sey icin tesekkurler, Allah razi olsun...
Başa dön
Kavs-ı kuzeh
SÜPER ÜYE
<b>SÜPER ÜYE</b>

17%
 81%
 86%
MesajTarih: Çrş Mar 30, 2011 5:40 pm    Mesaj konusu: Re: mesajlarinizi goremiyorum Alıntıyla Cevap Gönder

EC yazmış:
Sevgili kardesim,

Ben sizin yazdiginiz mesajlari goremiyorum. e-mail adresime mesaj olduguyla ilgili not geliyor ama burada goremiyorum. Ya da buraya yazin. Her sey icin tesekkurler, Allah razi olsun...

Abi yazmış olduğunuz adresi burdan sildim hakkınızı helal edin.. Cool tedbir olması açısından ..adres yazamk uygun olmaz çünkü..Baki dua ve muhabbetle.. araştıralım bakalım mesajlar neden ulaşmıyor yetkili abi ve ablalarımıza sorarız.. gll Rabbim sizden de razı olsun
utkukuyumcu
YENİ ÜYE
<b>YENİ ÜYE </b>

0%
 100%
EXP: 0 / 9  
 0%
MesajTarih: Sal Şub 21, 2012 1:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah Razı olsun,Sayenizde bir kaç kelam öğrendim.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    SEYF-İSLAM FORUM Forum Ana Sayfa -> Menzil Tarikatı Tüm zamanlar GMT +2 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız